Tarkusepäevani ei ole enam palju aega jäänud, mis tähendab seda, et pered hakkavad valmistuma saabuvaks kooliaastaks.

Algklassilaste puhul on koolikoti täitmine lihtne: õpetaja annab vajalike asjade nimekirja, mille järgi tarvilik ära osta.

Dressid-tossud, vihikud, ranits ning kirja- ja kunstitarbed ei ole aga ainsad, mida koolijüts tarkust taga nõudes vajab – 1. klassi minek tähendab tavaliselt ka seda, et laps saab pangakaardi ja telefoni omanikuks.

Kui kõik mainitud esemed on juba olemas või kui peres on vanemaid kooliminejaid, kellele tahaks uue kooliaasta puhul midagi kinkida, siis mille praktilisega last rõõmustada?

1. E-luger

Kui teie pere armastab raamatuid, siis võiks teil kindlasti olla ka e-luger. Või isegi mitu.

E-lugerit omades hoiab kokku aega ja pikas perspektiivis ka raha: te ei pea uudisteoste hankimiseks minema raamatupoodi, vaid saate need mõne näpuliigutusega oma e-lugerisse tellida. E-raamatud on ka soodsama hinnaga, kui tavalised raamatud.

Kohustusliku kirjanduse läbi lugemiseks tasub lastele kaaluda just nimelt e-lugeri võimaldamist. Raamatukogust ei ole tihtilugu soovitud teoseod saada või siis ei ole aega sinna minna.

Mõni vanem võib ju küsida, et milleks e-luger, kui tahvelarvuti lapsel juba on.

Põhjused on väga lihtsad: e-luger on monofunktsionaalne ehk mõeldudki ainult lugemiseks, muid segavaid elemente (nagu tahvlis või telefonis) siin ei ole ja ka aku peab tänu sellele kauem vastu. E-lugerid on varustatud silmasõbraliku valgusega, neid on mugavam käes hoida, nad on kergemad ja hinnaklassilt tahvelarvutist odavamad.

2. Nutikell

Kui lapsel juba mobiiltelefon on, siis tundub nutikella soetamine esmapilgul küsitav.

Tegelikult on nutikell märksa enamat, kui pelgalt ajanäitaja ja ühendaja.

On olemas just nimelt lastele mõeldud nutikellad, mis annavad vanemale märku, kui kell on käe pealt ära võetud. Kella saab eelseadistada, kes lapsele ja kellele laps ise helistada saab. Kelladel on SOS-nupp, millele vajutades jääb kell helistama määratud numbritele kuni üks neist vastab.

Need on vaid mõned laste nutikellade funktsioonidest, mille eesmärk on üks – turvalisus. Ehk hoida ja kaitsta last, kui ta viibib sinust eemal.

3. Kõrvaklapid

Melomaanide peres on kõrvaklapid kohustuslik aksessuaar juba lapse sünnist peale. Kuidas muidu käia väikelapsega kontserditel, kus detsibellidega kokku ei hoita?

Pisipõnnidele mõeldud kõrvaklapid summutavad ka kõige valjema heli ja lasevad vankrilapsel õndsat und magada.

Suuremate laste puhul on kõrvaklappidest palju kasu reisimisel. Näiteks pikkadel autosõitudel, kui laps vaatab tahvelarvutist multifilmi ja te ei soovi, et multifilmi hääled täidaks terve autosalongi.

Koolinoorte jaoks on kõrvaklapid suisa asendamatu abivahend. Ja seda mitte ainult muusika kuulamisel või videote vaatamisel, vaid ka õppimisel. Kui on vähegi tarvis end muust maailmast välja lülitada või kasutada programme kohas, kus heli ei tohiks teisi segada (näiteks raamatukogus, bussis, kohvikus), siis tulebki klapid pähe tõmmata.

4. Sülearvuti

Tänapäeval käib märkimisväärne osa õppetööst arvutis, mistõttu on igati asjakohane soetada mürsikule rüperaal. Lauaarvuti võib ju kodus olla, aga sülearvuti annab lapsele võimaluse olla mobiilne ja võtta töövahend kooli või raamatukokku kaasa.

Olgu siinkohal öeldud, et arvuti on vajalik juba 1. klassist alates, kui laps läheb kooli ja pere hakkab kasutama keskkonda eKool.ee.

Tahvelarvuti mahub küll hästi ranitsasse, kuid sellel ei jagu piisavalt võimsust ja ka pikemaid koolitöid, näiteks referaate või uurimustöid on parem kirjutada laua- või sülearvutis.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here