Tehnika areng on viinud selleni, et kodumasinad on üha võimekamad ja suutelised suure osa oma funktsioonidest täitma inimese otsese sekkumiseta.

Enam ei ole vaja kontrollida, kas mõni külmkapis hoitav toit hakkab realiseerimisaega ületama – külmik annab sellest ise märku. Targad pliidid ja ahjud juhendavad teid söögitegemisel nii hästi, et ka kõige käpardlikum kokk suudab valmistada hõrgutisi.

Või siis pesumasinad. Kui trumlisse peaks sattuma ese, mis seal kindlasti olla ei tohiks, lööb pesumasin piltlikult öeldes häirekella: võta lapselutt trumlist välja, alles seejärel saan tööle asuda.

Kel on iga sekund arvel, sel on targast kodutehnikast ainult võita – töö saab tehtud, aga isiklikku aega selleks ei kulu.

1. Kohvimasin

Nutikal kohvimasinal on puutetundlik ekraan ja maitsva joogi valmistab see vaid ühe nupuvajutusega. Mõningatel versioonidel on joogivalikuga tutvumine eriti mugav – piltidega joogimenüü liigub edasi ja tagasi näpuga ekraanil scrollides.

Teistest kohvimasinatest eristab tarka masinat seegi, et nutiseade töötab täpselt nii nagu teil on vaja – võite aparaadi seadistada kellaajaliselt lemmikkohvi serveerima.

Kui teil tekib teel koju isu kange espresso järele, siis andke lihtsalt rakenduse kaudu sellest kohvimasinale teada. Jõudes koju, ootab teid köögis aurav tassitäis kuuma jooki.

Et kohvimasin end osaliselt ise puhastab, on muidugi elementaarne. Kui veefilter välja vahetamist või oad hakkavad otsa saama, annab masin oma ekraanil sellest aegsasti teada.

2. Külmik

Nutikate külmikute temperatuuri saab juhtida nutitelefonist või tahvelarvutist.

Külmkapi puutetundlikult ekraanilt saab otsida retsepte ja lasta külmikul lugeda oma samme ajal, kui süüa teete. Lisaks veel koostada ostunimekiri, mis ilmub muide sünkroonselt teie nutitelefoni; laadida üles fotosid; luua iga pereliikme jaoks isiklik profiil, et saata nendele sõnumeid ja „palun tee ära“ ülesandeid.

Ekraan toimib ka kui teadetetahvel, siia saab jätta lähedastele vajalikku informatsiooni. Eriti vingetel versioonidel on läbipaistvad puuteekraanid, mis võimaldavad vaadata kapi sisse ilma ust avamata. Kapi sisemusse näete ka kodust eemal olles – külmiku kaamerast on hea näha, kas mune ja piima veel jagub või peaks juurde ostma.

Mõned nutikate külmikute mudelid pakuvad nii külma kui ka kuuma vett. Valite temperatuuri ja veekoguse, mida soovite kuumutada ning nutikas külmik saadab telefonile teate, kui vesi on valmis.

3. Ahi

Kindlasti ei tule see üllatusena, et tarka ahju saab juhtida läbi rakenduse. On ka ahjusid, mis reageerivad vahetult antud verbaalsetele käsklustele.

Nutikat ahju saab telefonist või tahvelarvutist eelkuumutada, reguleerida temperatuuri ja välja lülitada. Et teid ootaks koju saabudes ees vastvalminud soe toit, ei ole vaja muud, kui pista kodust lahkudes toit ahju ja anda eemal olles õigel ajal masinale teada, et hakaku rooga küpsetama.

Tootearendajad on lisanud ahjudele ka mitmeid programme, mis on mõeldud eeskätt pärmitaignast küpsetistele, et need paremini ja ühtlasemalt küpseksid.

Paljud nutikad mudelid omavad kahte eraldi ahjuruumi, mis võimaldavad valmistada erinevaid toite samal ajal erinevatel temperatuuridel.

4. Pesumasin

Üllatus-üllatus – ka pesumasinat saab juhtida läbi nutiseadme.

Masinad on nii targaks saanud, et suudavad ise pesule sobiva pesuprogrammi valida.

Otse loomulikult ei ole mõtlevale masinale probleem doseerida puhastusvahendit ise, täpselt õige kogus vastavalt trumlisse pistetud rõivaste kogusele ja kasutada pesemiseks vett täpipealt nii palju, kui antud riiete puhastamiseks vaja on.

Moodsad pesumasinad suudavad ka pesu aurutada ja ise oma trumlit puhastada. Neil on mälufunktsioon, mis tähendab seda, et nad jätavad meelde enimkasutatavad pesemisprogrammid.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here